پانل سیمانی سمنت برد چیست؟ + کاربردهای آن

اگر نمی‌دانید سمنت برد چیست باید بگوییم در انواع ساخت بنا و اجرای سازه های سبک استفاده از پانل سیمانی سمنت برد  امری راحت و مهم تلقی می شود. در جاهایی به خصوص مانند ساخت کف و سقف که نیاز به بار کمتری برای اجرا داریم استفاده از پانل سیمانی پارس دو رکن اصلی است که به تمامی سازندگان عزیز توصیه می‌شود. پانل سیمانی سمنت برد به وسیله الياف پلی پروپيلن که سبب افزايش مقاومت کششی و خمشی و افزايش مقاومت در برابر ضربه، مقاوم در برابر حملات شيميايی و باکتری می شود ساخته شده است.

متاسفانه بسیاری از افراد گمان می کنند پروپلين (pp) سبب انقباظ و انبساط صفحات سيمانی می شود اما باید بگوییم هيچ گونه تاثيری در انقباظ و انبساط صفحات سيمانی ندارد.

مشاوره رایگان برای اجرای پروژه شما

ما به شما کمک می کنیم بدرخشید

  کاربرد پانل سیمانی سمنت برد

  پانل های سیمانی سمنت برد قابلیت استفاده در بسیاری از موارد از جمله موارد زیر را دارند:

  1. سقف کاذب
  2. کف های سازه ای (برای کانکس ها و خانه های پیش ساخته)
  3. دیوارهای داخلی و پارتیشن ها
  4. دیوارهای خارجی و نمای ساختمان ها و ویلاها
  5. فرم های دکوراتیو برای نمای داخلی
  6. ساخت استخر، سقف تراس و دور دامنه سرویس بهداشتی

  کاربرد پانل سیمانی سمنت برد

  انواع پانل سیمانی چیست؟

  صفحات سیمانی سمنت برد در سه تیپ در خط تولید، تولید می‌شود.

  صفحات سیمانی سمنت برد تیپ 1

  صفحات سیمانی با ابعاد 2.4*1.2 متر، مسلح به شبکه فایبر گلاس نسوز با وزن 75 gr/ که در دو طرف به وسیله یک لایه ملات مخصوص مملو از الیاف پلی پروپلین با ضخامت 1.5cm پوشانده شده است و مجموعا داری وزن  805kg/ و مقاومت 9/6mp هستند.

  صفحات سیمانی سمنت برد تیپ 2

  صفحات سیمانی با ابعاد 2.4*1.2 متر، مسلح به شبکه فایبر گلاس نسوز با وزن 75 gr/ که در دو طرف به وسیله یک لایه ملات مخصوص مملو از الیاف پلی پروپلین با ضخامت 1.5cm پوشانده شده است و مسلح به شبکه فلزی با چشمه 5cm و 8cm است . در واقع ملات تیپ 1 و تیپ 2 یکی می باشد و فقط در موارد جزئی که به آن اشاره شد تفاوت دارند.

  صفحات سیمانی سمنت بردتیپ 3

  صفحات سیمانی با ابعاد 2.4*1.2 متر، مسلح به شبکه فایبر گلاس نسوز با وزن 75 gr/ که در دو طرف به وسیله یک لایه ملات مخصوص پلی استایرنی با ضخامت 1.5cm پوشانده شده است و مملو از الیاف پلی پروپلین است و همینطور مسلح به شبکه فلزی در میان چشمه 5cm یا 8cm که دارای قابلیت خم حتی خم به صورت دایره ای هستند.

  انواع پانل سیمانی چیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

  فهرست