پنل سمنت برد تیپ یک

صفحات سیمانی پارس سمنت برد تیپ یک با ابعاد 2.4*1.2 متر در ایران تولید شده اند. این صفحات مسلح به شبکه فایبر گلاس نسوز هستند و از دو طرف به وسیله یک لایه ملات مخصوص مملو از الیاف پلی پروپلین با ضخامت 1.5cm پوشانده شده اند. وزن این سازه 75gr/m^2 است.
در نهایت باید بگوییم این صفحات سمنت برد تیپ یک دارای دانسيته 805kg/m^3 و رده مقاومتی 9/6mp هستند.

پانل سیمانی پارس سمنت برد

استفاده از پانل های سیمانی پارس سمنت برد در انواع ساخت بنا و اجرای سازه های سبک و راحت امری مهم تلقی می شود. زیرا هم روند کار را سریع تر می کند و هم در افزایش امنیت و ایمنی تاثیر بسیار زیادی دارد.
امروزه به دلیل پیشرفت علم و دانش فنی استفاده از پانل سیمانی سمنت برد در موارد زیادی افزایش یافته و از سمنت برد ها در موارد بسیاری استفاده می شود. به عنوان مثال کاربرد های پانل سیمانی پارس سمنت برد به شرح زیر است:
1. استفاده در سقف کاذب
2. استفاده در کف های سازه ای (برای کانکس ها و خانه های پیش ساخته)
3. استفاده در دیوارهای داخلی و پارتیشن ها
4. استفاده در دیواره های اطراف آسانسور
5. همچنین در دیوارهای خارجی و نمای ساختمان ها و ویلاها
6. همینطور فرم های دکوراتیو برای نمای داخلی
7. برای ساخت استخر
8. در ساخت سقف تراس
9. ساخت دور دامنه سرویس بهداشتی
و غیره

استفاده از پارس سمنت برد در استخر

چرا برای ساخت کف و سقف ساختمان بهتر است از پانل سیمانی پارس سمنت برد استفاده شود؟

استفاده از پانل سیمانی پارس سمنت برد این روزا در ساخت کف و همچنین سقف ساختمان به شدت افزایش یافته دلیل این امر را هم می توان میزان بار ساختمان دانست. از آنجایی که به خصوص در ساخت قسمت کف و سقف ساختمان نیازمند کمترین بار ساختمانی هستیم بهتر است از این پانل های سمنت برد که نسبت به دیگر مصالح بار کمتری دارند استفاده شود.
شاید گمان کنید سمنت برد به دلیل وزن کم، آسیب پذیری و شکنندگی و در واقع تحمل وزن کمتری نسبت به سازه های دیگر دارند اما واقعیت امر چیز دیگریست زیرا پانل سیمانی پارس سمنت برد به وسیله الياف پلی پروپيلن ساخته شده که سبب افزايش مقاومت کششی و خمشی و همچنین افزايش مقاومت در برابر ضربه، مقاوم در برابر حملات شيميايی و باکتری می شود.
از طرفی پارس سمنت برد به دلیل خاصيت آبگريز بودن يا هايدروفوبيک بودن الياف پلی هیچ وقت پوسيده نمی شود و این نکته باعث می شود که حتی در مناطق رطوبت خیز مانند شمال به راحتی بتوان از این سازه سمنت برد در تمامی قسمت های خانه چه سقف و چه نما به راحتی و با خیال آسوده استفاده کرد.
متاسفانه بسیاری از افراد گمان می کنند پروپلين (pp) سبب انقباظ و انبساط صفحات سيمانی می شود اما باید بگوییم هيچ گونه تاثيری در انقباظ و انبساط صفحات سيمانی ندارد.

توری نسوز در پانل سیمانی پارس سمنت برد

وجود مش فایبر گلاس یا توری نسوز در دو طرف پارس سمنت برد، سبب افزایش مقاومت این صفحات در برابر عوامل جوی و محیطی نسبت به صفحات مشابه موجود در بازار شده است. اما این تنها برتری برند ما نسبت به دیگر محصولات مشابه نیست بلکه وجود این توری ها سبب:

  • افزایش طول عمر صفحه سیمانی
  • بالا بردن مقاومت شیمیایی صفحات
  • حفظ خاصیت مکانیکی صفحات

و غیره نیز شده است.

فهرست