مقایسه سرعت اجرا، پرت مصالح و مقاومت حرارتی سمنت برد و متریال‌های دیگر

انواع سازه‌های پارس سمنت برد و پنل‌های سیمانی پیش ساخته در دنیای امروز کاربردهای گسترده‌ای دارند. از این رو خرید و فروش آن‌ها هر روز در حال افزایش است. شما می‌توانید هر یک از دسته بندی‌های این تجهیزات را با در نظر گرفتن نوع نیازهای خود انتخاب و خریداری کنید. خرید سمنت برد بر حسب نیازهای پروژه‌های ساختمانی انجام می‌گیرد. البته در سال‌های اخیر سازه‌های مشابه با پارس سمنت برد نیز وارد بازارهای فروش شده‌اند که برخی از ویژگی‌های کمی و کیفی آن‌ها مشابه با سازه‌های پارس سمنت برد است.

برای اطلاع از قیمت و یا دیدن کاتالوگ و نتایج آزمایشاتبه صفحه سمنت برد مراجعه کنید.

مقایسه سرعت اجرا سمنت برد با متریال‌های دیگر

سمنت برد یک نوع سازه از پیش ساخته بسیار محبوب است و یکی از دلایل محبوبیت این سازه، سرعت بالای اجرای آن است. این سازه از پیش ساخته قابلیت نصب بسیار ساده و راحتی نسبت به دیگر متریال‌ها دارد. به‌طوری‌که طبق بررسی‌های انجام شده، سرعت اجرای سمنت برد با 3 نیروی کار در 8 ساعت، حدود 80 متر مربع است. اما سرعت اجرای دیگر متریال‌ها کمتر است و نصب آن‌ها زمان بیشتری می‌برد. این متریال‌ها عبارت‌اند از دیوار گچی، دیوار ACC، دیوار لیکا و دیوار سفال.

مقایسه سرعت اجرا، سمنت برد و متریال‌های دیگر
مقایسه سرعت اجرا، سمنت برد و متریال‌های دیگر

مقایسه پرت مصالح در سمنت برد و دیگر متریال‌ها

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار در انتخاب متریال برای مصارف ساختمانی، پرت مصالح است. باید بگوییم که پرت مصالح در سمنت برد نسبت به دیگر مصالح ساختمانی نظیر دیوار گچی، دیوار ACC، دیوار لیکا و دیوار سفال کمتر است. همچنین بیشترین میزان پرت متعلق به دیوار ACC است.

البته ناگفته نماند که این مالح به خصوص برای استان های شرجی و با رطوبت بالا کاربرد بسیاری دارد چون کاملا ضدآب است! به همین دلیل برای بازسازی ویلا در گیلان و مناطق مربوط یه گزینه فوق العاده خرید سمنت برد در رشت محسوب می شود.

مقایسه مقاومت حرارت در سمنت برد و دیگر متریال‌ها

یکی دیگر از مزیت‌های سمنت برد که سبب شده مصرف این سازه پیش ساخته دوچندان شود، مقاومت بسیار بالای آن در برابر حرارت است. سمنت برد به علت داشتن عایق حرارتی برای بسیاری از پروژه‌های خاص مناسب است. در مقابل، برخی دیگر از متریال‌های ساختمانی مانند دیوار لیکا، دیوار سفال و… مقاومت خوبی در برابر حرارت ندارند و اگر با حریق مواجه شوند، بسیار برای اختمان خطر آفرین هستند.

جمع بندی

اگر به دنبال بهترین‌ها در دنیای سازه‌های پیش ساخته ساختمانی می‌گردید، بدون شک انواع سازه‌های پارس سمنت برد کارایی مورد نیاز را برای شما به همراه خواهند داشت. شما می‌توانید هر مدل از این اقلام کاربردی را برای موارد استفاده گوناگون خود به کار برده و مورد استفاده قرار دهید. این سازه‌ها در مدل‌های مختلفی تولید شده و با ابعاد استانداردی در دسترس صنایع گوناگون امروزی قرار می‌گیرند. شما می‌توانید بسته به نیازهای خود هر یک از آن‌ها را با قیمت به صرفه خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

فهرست